Nowy oddział w Bytoni

Od września ruszył kolejny Oddział Zamiejscowy w Bytoni Gminnego Przedszkola w Zblewie.

Duże zapotrzebowanie na edukację przedszkolną skłoniło władze gminy do uruchomienia kolejnej grupy.

Oddział Zamiejscowy w Bytoni otwarty został 1 września 2014r. Od razu cieszył się sporym zainteresowaniem. W tym roku było ono jeszcze większe, więc uruchomiono kolejny oddział. Na terenie gminy jest bardzo dużo dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego decyzją Wójta Gminy pana Artura Herolda utworzono kolejną grupę, w której przebywa 20 dzieci w wieku od 3 do 4 lat.

Oddziały zamiejscowe mają swoją siedzibę w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni przy ulicy Kasztelańskiej i są czynne od poniedziałku do piątku od 6:30 do 16:30. Dwie grupy przedszkolaków oprócz zajęć dydaktycznych wynikających z podstawy programowej wychowania przedszkolnego uczestniczą w zajęciach języka angielskiego i dodatkowych zajęciach plastycznych oraz są objęte opieką specjalistów – logopedy i psychologa. Dzieci będą również brały udział w przedstawieniach teatralnych, koncertach i wycieczkach autokarowych.

Rodzice mają możliwość zapisania swoich pociech na 5 lub 10 godzin dziennie. Kuchnia szkolna zapewnia dzieciom 3 smaczne i zdrowe posiłki dziennie – śniadanie, obiad i podwieczorek.

W czasie wakacji miała miejsce adaptacja pomieszczeń przedszkolnych, które dostosowano do obowiązujących przepisów p. poż. oraz sanitarnych. Dzięki przeprowadzonemu remontowi, którego inwestorem była Gmina Zblewo, dzieci mają komfortowe warunki do zabawy i zajęć w budynku szkoły, w specjalnie wydzielonych salach.

Oddziały przedszkolne, choć znajdują się w szkole, jednak są zupełnie od niej oddzielone, osobnym wejściem. Dzieci mają swoją szatnię, swoją łazienkę i piękne sale zabaw i zajęć. Przedszkole jest bezpieczne, kolorowe i bardzo słoneczne. Mamy tu ciszę, spokój, świeże powietrze, las oraz do dyspozycji kolorowy i bezpieczny plac zabaw.

Uśmiech przedszkolaków oraz zadowolenie rodziców jest dla władz gminy oraz wszystkich zaangażowanych najlepszą nagrodą za trud włożony w realizację tego projektu.