Wycieczka do teatru Miniatura na opowieść „Siedmiu krasnoludków”

„Siedmiu krasnoludków” to opowieść o zwodniczej naturze luster, ale przede wszystkim o tym, że warto walczyć o to, co jest dla nas ważne i najlepiej w grupie przyjaciół. O tym się przekonały nasze dzieci, które 23 czerwca 2015r. były na znanej baśni o „Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach” w Miejskim Teatrze „Miniatura” w Gdańsku, opowiedzianej zupełnie inaczej niż dotąd. W bajce źle się działo. Króla nigdzie nie było, a królowa wprowadzała zmiany, które mieszkańcom bardzo się nie podobały. Kiedy drogi w lesie miały zostać wyasfaltowane, a ścieżki pokryte chodnikiem, krasnoludki postanowiły coś z tym zrobić. Całe szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Przedstawienie nie było jedyną atrakcją dla naszych przedszkolaków, przewidzianą na ten dzień: po spektaklu wszyscy pojechali na plażę w Gdańsku. Pogoda dopisała i wszyscy mogli wesoło bawić się nad brzegiem morza. Budowali zamki z piasku i zbierały pamiątki, które zabrały ze sobą do przedszkola.