Pożegnanie absolwentów

Zgodnie z tradycją również w tym roku uroczyście żegnaliśmy dzieci odchodzące z naszego przedszkola. Tym razem odbyły się dwie uroczystości: jedna dla dzieci uczęszczających do filii naszego przedszkola w Bytonii – dla nich odbyła się 24 czerwca w ich sali oraz druga - dla dzieci uczęszczających do przedszkola w Zblewie, która odbyła się 25 czerwca Gminnym Ośrodku Kultury. Sala GOK - u oraz długie przygotowania z panem Łukaszem pozwoliły uroczystość rozpocząć od poloneza – sunące pary między stolikami rodziców niezwykle podobały się zarówno rodzicom jak i zaproszonemu na uroczystość przewodniczącemu Rady Rodziców oraz panu Wójtowi. Podczas obydwóch pożegnań dzieci prezentując swoje umiejętności wokalno recytatorskie podziękowały całej społeczności przedszkolnej za wspólnie spędzone lata oraz pokazały, że wiele potrafią i mogą już opuścić mury przedszkola. Po przemówieniach Pani dyrektor oraz Pana wójta, pełnych uznania dla tegorocznych absolwentów oraz życzeń na dalszą drogę, nastąpił czas niespodzianek: wszystkie dzieci kończące edukację przedszkolną otrzymały dyplom, książkę i album przedszkolaka, a także kolorowe rożki obfitości lub koszulki z imieniem i logo przedszkola, znaczki oraz balony. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i ostatnimi (czasami z łezką w oku) pożegnalnymi rozmowami pań, rodziców i podopiecznych.