Wyjazd do Wirt

5 czerwca był szczęśliwym dniem dla „Żabek” i „Pszczółek”. To w ten dzień dzieci z tych grup udały się do Wirt, gdzie zostały zaproszone na uroczyste obchody Europejskich Dni Lasu. Zaraz po przybyciu na miejsce zaopiekowali się nami pracownicy tamtejszego leśnictwa. Zaoferowali nam ogromną grę planszową, w której trzeba było wykazać się nie tylko dobrym liczeniem, ale również wiedzą o lesie. Potem musieliśmy wykazać się posiadanymi wiadomościami odpowiadając na zagadki na temat roślin i zwierząt oraz nie lada sprawnością trafiając szyszką do celu. Atrakcją tego wyjazdu był także spacer po arboretum, zabawy ruchowe i posiłek na świeżym powietrzu: smaczne kiełbaski pieczone na ognisku i łakocie z naszych placaczków. Do przedszkola wracaliśmy zadowoleni i jednocześnie smutni, że ten miły czas tak szybko minął.