„Kociewskie Bajdurzanie”

10 czerwca dzieci należące do grupy „Małe Kociewiaki” wraz ze swoimi rodzicami zebrali się w naszym przedszkolu, aby wziąć udział w „Kociewskim Bajdurzaniu”. Przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny, składający się z wierszyków, piosenek oraz zabaw tanecznych, które dzieci poznały uczęszczając na zajęcia kółka regionalnego. Po występach dzieci przyszła kolej na zaprezentowanie swoich umiejętności przez rodziców. Przedstawiciele rodziców odegrali scenkę w gwarze kociewskiej pt „Jak dawni rychtoweli sia na iście do szkoły” oraz uczestniczyli wraz ze swoimi dziećmi w konkursie znajomości kociewskich słów. W konkursie lepszą drużyną okazała się drużyna przedszkolaków, która otrzymała słodkie nagrody.

Na zakończenie spotkania w szczególny sposób chcieliśmy podziękować „Małym Kociewiakiom”, którzy kończą już edukację przedszkolną. Nasi mali absolwenci otrzymali na pamiątkę zdjęcia w ramkach z motywem kociewskich kwiatów. Mamy nadzieję, że kiedyś po latach będą przypominały im o występach w „Małych Kociewiakach”.