Bezpieczna droga

W naszej placówce przez cały rok szkolny realizowany był program „Bezpiecznie prze życie”. Poprzez szeroki zakres działań placówka starała się, aby każdy przedszkolak znał podstawowe zasady bezpieczeństwa i ich przestrzegał. Do działań tych należały m.in.: zabawy, tworzenie, a następnie egzekwowanie „kodeksu bezpiecznego przedszkolaka”, literatura, pogadanki i spotkania, a także systematyczny kontakt z przedstawicielami służby zdrowia, policji czy straży pożarnej,

Również w ramach tego programu najstarsze przedszkolaki z grupy „Pszczółki” przygotowały przedstawienie pt. „Bezpieczna droga” promujące zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz noszenia elementów odblaskowych. Odbiorcami przedstawienia byli nie tylko przedszkolacy, ale również rodzice „Pszczółek” podczas ogniska zorganizowanego z okazji Dnia Rodzica. Celem przedstawienia było przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego. Krótka scenka „wypadku na przejściu dla pieszych” miała przestrzec oglądających przed niebezpieczeństwami, którym mogą ulec piesi. Gadżety potrzebne do organizacji przedstawienia oraz prezenty dla dzieci ufundowały takie firmy jak: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie, które placówka otrzymała w ramach współpracy z Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie.

Dzięki obejrzeniu tego, podkreślającego kwestie bezpieczeństwa spektaklu dzieci poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego. Lepiej poznały zasady bezpieczeństwa i zachowania się w drodze do przedszkola i z pewnością chętniej i z większym przekonaniem będą nosić podarowane odblaski.