Wycieczka do Grudziądza

Dzieci z grupy „Motylki” i „Słoneczka” z niecierpliwością wyczekiwały dnia 26 maja. Tego dnia wyjechały one na wycieczkę do Megaparku w Grudziądzu. Po śniadaniu przed przedszkolem czekał na nas autobus, którym udaliśmy się żądni przygód w drogę. Gdy dotarliśmy na miejsce, do naszego autobusu wpadli ze strzelbami kowboje, oczekując od nas łupu – słodyczy. Obrabowani stanęliśmy u bram miasteczka westernowego. Pierwsze co tam zobaczyliśmy to różne zwierzęta m.in.: strusie, wielbłądy, osły i kozy. Potem nasz przewodnik zaprosił nas do zwiedzania miasteczka westernowego kolejką. W trakcie podróży napadli nas kowboje i musieliśmy trzymać całą drogę ręce w górze! Po podróży kolejką zamieniliśmy się w poszukiwaczy złota. Zdawało nam się że w miasteczku panuje spokój, jednak bardzo się myliliśmy… Na przedstawieniu o braciach Dalton widzieliśmy wybuchy dynamitów i słyszeliśmy odgłosy strzelb. Troszkę nas to przeraziło! Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie dinoparku. Ileż tam było pradawnych zwierząt! Co więcej… gdzieś w gęstwinie lasu ujrzeliśmy wiele postaci z bajek: Czerwonego Kapturka, rodzinę Flinstonów, Królewnę Śnieżkę i wiele innych.

I tak nasza wycieczka dobiegła końca. Wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas rodzice. Była to wycieczka pełna wrażeń i niespodzianek i pewnie na długo pozostanie w naszej pamięci.