Wycieczka Biedronek do Zoo

21 maja 2015r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Gdańsku - Oliwie. Ogród Zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt, wzbudziły foki i słonie. Z wielkim zachwytem przedszkolaki obejrzały przepiękne, kolorowe ptactwo - ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary. Z lekkim niepokojem, ale i zaciekawieniem podglądały żółwie, węże i krokodyle. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na widok dzieci dały popis wręcz cyrkowych akrobacji. Sympatię wśród dzieci wzbudziły również małe kucyki, osiołki oraz żyrafa, która ochoczo nastawiała głowę, żeby je pogłaskać. Podczas zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich to wszystko, co najciekawsze. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory - dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Bardzo nam się podobało i z pewnością za jakiś czas znów odwiedzimy mieszkające w ZOO zwierzątka.