Przedstawienie „Franio – Niejadek”

18 maja dzieci z naszego przedszkola w Gminnym Ośrodku Kultury miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Franio – Niejadek”. Zabawny spektakl został wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa w bajkowej i atrakcyjnej formie. Uwagę widowni przykuwały piękne stroje aktorów, którzy podczas występu kilkakrotnie się przebierali. Historia głównego bohatera rozbudziła w młodych widzach zamiłowanie do sportu i higienicznego trybu życia. Dzieci żywo reagowały na złe zachowania Franka i aktywnie brały udział w przedstawieniu. Przekonały się do jedzenia owoców i warzyw oraz dowiedziały się, jakie konsekwencje powodują złe nawyki żywieniowe.

Poza akcentem edukacyjnym aktorzy potrafili świetnie rozbawić dzieci, które opuszczając GOK w dobrych humorach, obiecały zdrowo się odżywiać.