Ratownik w przedszkolu

21 maja grupy: „Żabki” oraz „Pszczółki” gościły w naszym przedszkolu pana Szymona - ratownika medycznego.

Podczas spotkania dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy). Następnie pan Szymon pokazał nam akcesoria zawarte w torbie i wytłumaczył nam do czego one służą. Kolejnym etapem było bandażowanie – najpierw słuchaliśmy jak należy opatrzyć ranę, a następnie, z ogromnym zaangażowaniem opatrywaliśmy kolegów i koleżanki.

Przedszkolaki uczyły się też: w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Obserwowały też, w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie, a następnie spróbowały sprawdzić swoje możliwości na własnych maskotkach.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.