Kolandy Lulków naszych

Można powiedzieć, że już tradycją grupy „Małe Kociewiaki” jest coroczny udział w konkursie „Kolandy Lulków Naszych”. konkurs odbył się 17 stycznia w Ognisku pracy pozaszkolnej w Starogardzie Gd., a my braliśmy w nim udział już po raz piąty. Podczas występów mogliśmy podziwiać 25 wykonawców, zarówno solistów jak i zespoły. Naszym Kociewiakom udało się wyśpiewać wyróżnienie prezentując kolędy „Przy łony dolinie” oraz „Idzim bez świat do Betlejam”. Przedszkolaki udowodnili, iż mimo swoich 4-5 lat świetnie radzą sobie z gwarą kociewską oraz ze śpiewem. Mali wokaliści otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz gromkie brawa. Bardzo się cieszymy, że możemy rozpowszechniać region kociewski m.in. poprzez śpiewanie kociewskich kolęd i pastorałek.