Dzień babci i dziadka

Rodzice i dziadkowie są coraz bardziej świadomi roli przedszkola w procesie rozwoju społeczno-emocjonalnego i umysłowego małego dziecka. Stąd tak duże zainteresowanie i chęć uczestnictwa w życiu ich pociech również w przedszkolu. Zgodnie z oczekiwaniami, przedszkole bardzo chętnie współpracuje ze środowiskiem rodzinnym dziecka, czego dowodem może być np. zorganizowanie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka już na stałe zagościł w kalendarzu imprez naszego przedszkola. Zgodnie z coroczną tradycją w dniach 21 i 22 stycznia b.r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie oraz w sali przedszkolnej w szkole w Bytoni odbyły się spotkania babć i dziadków z wnukami. Celem tych spotkań jest wzmocnienie więzi uczuciowej z rodziną, rozwijanie poczucia szacunku do osób starszych oraz uświadomienie dzieciom przyjemności w czynieniu dobra i obopólnej radości z niespodzianek. Dzieci z każdego oddziału miały swój program artystyczny. Były to wiersze, piosenki, tańce, muzykowanie i życzenia.

Podczas każdej z uroczystości na twarzach babć i dziadków gościł uśmiech. Podziwiali talenty swoich wnucząt i cieszyli się wspólną zabawa i rozmowami. A dzieci cieszyły się, że mogły ugościć swoich najbliższych. Uścisków i całusów było moc.

Święto to które daje mnóstwo radości zarówno wnukom, jak i ich dziadkom, dlatego warto pielęgnować tradycje i je kontynuować, bo przecież kiedyś dzisiejsze dzieci także będą babciami i dziadkami i miło im będzie, że pamięta o nich młodsze pokolenie.