Przedstawienie „Szewc kopytko i kaczor kwak”

17 listopada wszystkie grupy przedszkolne wyjechały autobusami do kina Sokół do Starogardu Gd. na przecudną opowieść napisaną przez Kornela Makuszyńskiego a przedstawioną przez Teatr Lalki „Tęcza” ze Słupska.

Przedstawienie to opowiadało o szewcu Kopytko, który postanowił wyruszyć w świat szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas swojej wędrówki spotkał kaczora Kwaka, który tak jak on lubił psoty i figle. Ich ulubionym zajęciem było śmianie się i dokuczanie innym. Aż pewnego dnia spotkali wędrowca, który wyjaśnił im, że takie psoty mogą innym sprawiać ból. Od tamtej pory postanawiają rozśmieszać ludzi. Stają się pomocni nawet w królestwie Króla Powidło.

Piękne kostiumy i cudowne piosenki no i oczywiści perfekcyjna gra aktorska sprawiły, że dzieci przeniosły się w wyobraźni w cudowny świat bajki.