Pożegnanie absolwentów

W tym roku ze względu na liczną grupę opuszczających przedszkole absolwentów, pożegnanie odbyło się w dwóch dniach - 25 i 26 czerwca.

Pierwszego dnia żegnała się z przedszkolem grupa „Słoneczka”, która swoją uroczystość zorganizowała w Arboretum w Wirtach. To tam dzieci otrzymały pamiątkowe książki, dyplomy i życzenia na dalszą drogę od pani dyrektor. Po części oficjalnej odbyło się ognisko i poczęstunek. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogli miło spędzić czas na łonie natury. Nie lada atrakcją było przeciąganie liny, skakanie na gumowych piłkach czy puszczanie baniek.

Uroczystość dzieci 5-letnich odbyła się drugiego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. To tam dzieci wkroczyły na salę tańcząc poloneza, co wywarło ogromne wrażenie na ich rodzicach. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części artystycznej „Pszczółki” otrzymały pamiątki i „dobre słowo” od pani dyrektor. Uroczystość zakończyła się wspólnym świętowaniem przy zastawionym łakociami stole.