Dzień rodzica

Kiedy przedszkolaki świętują Dzień Rodzica, zawsze jest to czas ekscytujący, pełen niespodzianek. Dzieci długo się przygotowywały, ponieważ chciały przed swoimi rodzicami wystąpić najlepiej jak potrafią. Poza pięknym występem dzieci miały również przygotowane dla swoich mam i tatusiów cudowne upominki.

W tym roku każda z grup świętowała innego dnia i w zupełnie inny sposób. Dzieci z grupy „Biedronki” Dzień Rodzica świętowały 27 maja w Leśniczówce Cis u Państwa Rutkowskich, gdzie odbyła się część artystyczna, w której dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Maluchy mimo zdenerwowania wystąpiły przepięknie. Po oficjalnej części odbyło się ognisko. Mimo chłodnego wiatru i zimnej aury rodzice dobrze się bawili i miło spędzili czas w swoim gronie a dzieci bawiły się wspólnie na terenie leśniczówki.

Dzieci z grupy „Żabki” 24 maja w piątek wychodząc z sali nie żegnały się słowami do widzenia lecz do zobaczenia, gdyż o godz. 16.00 spotkały się ponownie. Spotkanie miało miejsce w Ośrodku Wypoczynkowym w Twardym Dole, gdzie w szczególny sposób świętowaliśmy Dzień Rodzica. Przedszkolaki aby uświetnić tę uroczystość przygotowały krótką część artystyczną, były wierszyki, piosenki oraz specjalny taniec, który również nauczyli się tańczyć rodzice. Dzięki wspaniałej organizacji rodziców, mogliśmy delektować się słodkościami oraz kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Dzieci po swoich występach z wielką radością korzystały z placu zabaw, a rodzice z możliwości pobycia ze swoimi pociechami na łonie natury.

Przedszkolaki z grupy „Motylki” 26 maja obchodziły Dzień Rodzica w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. Dzieci zaprezentowały na scenie swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Po wręczeniu upominków odbył się poczęstunek oraz zagadki dla mam przygotowane przez dzieci. Rodzice mogli spędzić miły czas na rozmowach przy kawie.

Uroczystość z okazji Dnia Rodzica dzieci z grupy „Pszczółki” i „Słoneczka” również zorganizowały w Gminnym Ośrodku Kultury. „Pszczółki” poprzez śpiew, recytacje wierszy i taniec starały się wyrazić jak bardzo kochają swoich rodziców, dziękując im za opiekę i miłość. Ponadto rodzice zostali obdarowani prezentami i uraczeni słodkościami. Dodatkową atrakcją uroczystości była prezentacja gimnastyczna, zrealizowana pod kierunkiem pani Ewy. Wykonywane w rytm dostosowanej do danej figury muzyki, piramidy i inne akrobacje gimnastyczne bardzo podobały się rodzicom. Były one elementem łączącym uroczystości w obu grupach. „Słoneczka” poza wyżej wymienionymi umiejętnościami w zakresie gimnastyki zaprezentowały swoje umiejętności, jakie zdobyły uczęszczając na różne zajęcia dodatkowe: rytmiki, tańca towarzyskiego i języka angielskiego. Nie obyło się oczywiście bez złożenia życzeń, wręczenia prezentu i zaproszenia do słodkiego poczęstunku.

Rodzice wszystkich grup przedszkolnych byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich dzieci. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości i życzymy wielu radości ze swoich pociech.