Powitanie wiosny

Jedną z tradycji naszego przedszkola jest uroczyste witanie Wiosny. W tym roku również przedszkolacy nie zapomnieli o tej pięknej porze roku. Uroczyste powitanie Wiosny rozpoczęło się wspólnym tańcem, odśpiewaniem wiosennych piosenek, zagadkami i konkursami. Otrzymaliśmy również list od pani Wiosny, która pisała, że cieszy się na przyjście do nas, jednak prosi nas o pomoc. Dzieci musiały wykonać kilka zadań ułatwiających Wiośnie przyjście do nas. Na szczęście wykonaliśmy je bez większego trudu.

Zwieńczeniem uroczystego powitania naszej ulubionej pory roku był przemarsz ulicami Zblewa. Dzieci z transparentami, w kolorowych strojach i z okrzykiem na ustach: „Żegnaj Zimo, witaj Wiosno!” ostatecznie przepędziły Zimę za morze.